Gry planszowe

Od paru lat gry planszowe strategiczne, ekonomiczne czy podróżne opanowują serca nie tylko młodzieży, ale też często serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. W grupie tworzą państwa, pokonują potwory, zdobywają niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się towarami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci z pewnością są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą.

Gdy uznasz, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegóły w linku dekor szklany. Będą tam tak samo przydatne dane.

Oprócz planszówek dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Trudno wyobrazić sobie przecież pierwszoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w karciane gry może być ciekawą opcją na wyjście z kolegami do klubu czy latem na łąkę. Wiele gier jest idealna do rozruszania przyjęcia w domu czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet w pojedynkę można wybrać coś dla siebie i ciekawie spędzić wolny weekend.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach poświęcać dużych pieniędzy na gry, które nie są nam znane zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym miejscu. Wygodną alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale aktualnie przeżywają one renesans i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa dłużej.