Dlaczego zabawki kreatywne są królami zabawek?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Pora na fantastyczne prezenty. Cóż, możemy zaobserwować, iż wiedza na temat tego, co jest konieczne do odpowiedniego rozwoju malucha wciąż jest niezadowalająca. Dużo rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie do otaczającego ich świata.

zabawki muzyczne

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich nabywając zabawki kieruje się reklamami i nie zastanawia się nad wynikiem takiego podejścia. Tymczasem dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Toteż dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na udział i zaprezentowanie się w dorosłym życiu.

Nie wszyscy z nas wiedzą, iż Mozart napisał swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko ma talent, który póki co jest uśpiony wśród jeszcze obcych mu dźwięków? A nawet jeżeli nie osiągnie perfekcji austriackiego geniusza muzycznego, zabawki muzyczne oraz instrumenty otworzą przed nim nowe drzwi do dziecięcej wyobraźni – zobacz zabawki muzyczne. Zachęcamy więc rodziców by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, właściwie dostosowane do wieku dziecka.

Mogą to być masy do lepienia, zestawy koralików, papierowe składanki i oczywiście

zabawki

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

królowie wśród zabawek: klocki. Układanie klocków, stawianie wspaniałych budowli na pewno sprawi dzieciom dużo zadowolenia. A przecież to nie jedyna zaleta klocków. Umożliwiają bowiem dziecku rozwinięcie wielu umiejętności. Doskonale wpływają na wyobraźnię dziecka i uczą rozpoznawać figury geometryczne, ćwiczą koncentrację i precyzję.

Fascynacja wsławionymi, małymi, plastikowymi klockami często nie mija wraz z wiekiem, tym samym cenna kolekcja może służyć naszej pociesze przez lata. Podarujmy zatem swojemu dziecku zabawkę, której kolorowy wygląd oraz unikalność ożywią jego wyobraźnię i obudzą w nim pasję wspaniałej zabawy.